Üniversitelerin Taban Puanları

TYT Matematik Soru Bankası Kitapları Önerileri Tavsiyeleri

03.10.2018

Matematik sadece konuyu çalıştım bitirdim demekle olmaz. Daha yolun başındasınız. O zaman ne yapmamız gerekir diye soracak olursanız bol bol soru çözmeniz gerekecek. Konu bitirdikten sonra bol soru ile pekiştirme yapmanız gerekecek.

Sizde artık bu şekilde düşünüyorsanız; aklınıza gelen ilk sorular şunlar oalcaktır. TYT konu anlatımlı matematik kitap tavsiyelerini sizlere aktarmıştık. Hangi TYT matematik soru bankasını almalıyım? TYT matematik soru bankası kitap önerileriniz nelerdir? diye sormaya başladıysanız bizi takibe devam edin.

TYT Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri

Apotemi YKS 1. Oturum TYT Matematik Deneme Konseptli Soru Bankası
Hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Temeli zayıf olan biri için ağır gelebilecek bir kitaptır. Konuları ilerletmiş olanların çözmeye başlayabileceği kitap zor sorularıyla herkesin çözeceği türden olmadığı için almadan önce incelemenizi öneririm. Deneme tarzında olması sebebiyle ilginizi çekebilecek bir kitaptır.

Hız ve Renk Yayınları TYT Matematik Soru Bankası
Kolaydan zora doğru her seviyeden soru tipini barındıran, yeni nesil soru tarzına uygun olan bu kitabın içerisinde yer alan özgün soruları sayesinde sınava kaliteli bir şekilde hazırlanabileceğiniz bir kaynaktır. Video çözümlü olması sebebiyle çözümlere anında ulaşabilirsiniz.

Sıfırdan Sonsuza Matematik Konu Özetli Soru Bankası Doktrin Yayınları
Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren özgün, kaliteli her seviye öğrencinin kullanabileceği bir kaynaktır. İçerisinde yer alan konu özetleri sayesinde konularınızı pekiştirip soru çözerek sınava daha kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız. Kısa sürede işlem yapabilme becerisi kazandıracak yüzlerce alıştırma sayesinde hız kazanacaksınız. ÖSYM tarzı sorular içerdiğinden mutlaka kitabı incelemenizi öneririm.

Palme Yayınları YKS 1. Oturum TYT Matematik Soru Bankası Sentez Serisi
Orta seviye kitap olmasına rağmen diğer kaynaklara göre biraz daha fazla soru içermesiyle sebebiyle tercih edilebilir. Başlangıç kitabı olarak tercih edilebilir ancak internet veya kitap içerisinde çözümleri yer almadığından kitabı alırken incelemenizi tavsiye ederim.

ÜçDörtBeş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası
Kitabın içerisinde ösym tarzında, sınavda çıkmış değişik tarzda sorular içerir. Bu sayede düşünce ve işlem yönünden kendinizdeki değişimi bu kitapla fark edebilirsiniz. Kitap orta-zor seviye olmasına rağmen sınava yakın sorular içerdiğinden ve tamamen ösym tarzına uygun olduğundan kesinlikle inceleyip çözmenizi öneririm.

Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası
Konularını ilerletmiş ve hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Çözümlerine karekod uygulaması ile anında ulaşabileceğiniz için sorunun çözümüne hızlıca ulaşabilirsiniz. Başlangıç kitabı için çok uygun olmayan bu kitabı alırken incelemenizi öneriyorum. Ancak yeterli seviyeye ulaşanlar mutlaka bu kitabı çözerek kendini değişik soru tiplerine hazırlamalıdır.

Esen Yayınları TYT Matematik Temel ve Orta Düzey Soru Bankası Mavi Seri
Kaliteli ve özgün bir soru bankası olan bu kitap temelden başlayanlar için uygundur. Konularını ilerletmiş olanlar için bu serinin Esen Yayınları TYT Orta ve İleri Düzey Matematik Soru Bankası Kırmızı Serisini çözebilir. İçerisinde yer alan farklı soru tipleriyle ve çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlayacak bir kitaptır.

Okyanus Yayınları YKS 1. Oturum TYT Master Matematik Yeni Tarz Sorular
ÖSYM’nin yeni tarz soruları aslında pek alışık olunmadığı için zor ve şaşırtıcı gelecektir Bu kitapla hazırlanarak sınava kadar her seviye soru tipini görmüş olacaksınız . Yanlış yaptığınız ya da boş bıraktığınız soruları çözüm videosunu izleyerek doğrusunu öğrenmeniz hızlı bir şekilde olacaktır. Bu kitap size sınav boyunca büyük bir avantaj kazandıracaktır. Bu yüzden incelemenizi öneririm.

Alıntı Unirehberi dot com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.universitehayali.com