Üniversitelerin Taban Puanları

2019 TYT Matematik Kitap Önerileri ve Tavsiyeleri

30.09.2018

Herkese yeni yazımıza merhaba. Bugün sizlere yeni sınav sistemimiz ile ilgili kitap önerilerinde bulunacağız. YKS ismi altında iki sınavdan oluşan bu sistemde öncelikle TYT sınavına girmemiz gerekecek. Sizlere bir önceki yazımızda TYT matematik konuları hangi sorulardan oluşmakta bunlarla ilgili bilgilendirme yapmıştık.

Bu makalemizde sizler için piyasada bulunan kitaplardan zorluk derecesine göre bir derleme yaptık. Hangi matematik kitabı iyidir, hangi kitabı alsam, kolay mıdır, zor mudur gibi sorulara sizler için cevap vereceğiz.

2019 TYT Matematik Kitap Önerileri

Kolay serisi

1- Antrenmanlarla Matematik Kitabı

TYT sınavında temel matematik testi için önerebileceğimiz ilk kaynaklardan biri. Eğer matematiğe sıfırdan başlayacaksan bu kitabı şiddetle tavsiye ederiz. İçinde özet bilgileri içeren, kısa kısa sorularla konuyu pekiştirmenize yardımcı olabilecek bir kaynak

2- Karekök 0

Karekök yayınlarının isminde de anlaşılacağı gibi matematiği 0 seviyesinde olanlar için temel bir başlangıç olacaktır.

3- Birey A

Birey yayınlarının A-B-C şeklinde üç aşamalı serisi olan matematik kitabında A seviyesi matematiğe yeni başlayanlar için güzel bir temel atmasına olanak sağlayabilir.

Orta Seviye Seri

1- Palme Yayınları

İçinde klasik soruları görünce okulda ki sınavlara mı çalışacağım düşünebilirsiniz. Ama o sorular aslında ÖSYM tarzı sorular olarak karşımıza çıkmakta. Kitabın köşelerinde konu ile ilgili küçük ipuçlarını barındırmakta.

2- Birey B Soru Bankası

Yukarıda kolay serimizde A serisinden bahsetmiştik. B serisi bunun bir tık ötesinde olup güzel bir kaynaktır. Herkesin çözmesini düşündüğüm bir yayındır.

Zor Seviye Serisi

1- Üç Dört Beş Yayınları 

Zor seviye kitapları sadece konu çalışarak değil konuları bitirip kolay ve orta seviyedeki soruları bitirdikten sonra çözebileceğiniz kaynaklardır. Üç dört beş yayınlarının en güzel yanı ÖSYM tipi çok fazla soru olması. Hatta çözerken bu soru bu sene kesin gelir şeklinde his uyandırır sizde.

2- Karekök Matematik Soru Bankası

Karekök yayınlarının meşhur mor kitabı. Bu kitap elinizin altında çözebileceğiniz zor soruları barındıran bir kaynaktır.

Kolay orta ve zor seviye şeklinde sizlere 2019 TYT Matematik Kitap Önerileri bulunmaya çalıştık. Eğer sizlerinde eklemek istediği bir kitap varsa yorum kısmından ekleme yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.universitehayali.com