Üniversitelerin Taban Puanları

2019 TYT ile Alan Bölümler – TYT Bölümleri

TYT
03.10.2018

TYT ile hangi üniversitelere girilir? TYT ile alan bölümler nelerdir? TYT ile hangi 2 yıllık bölümleri tercih edebilirim? TYT puanı ile 4 Yıllık bölümlere kayıt yapılır mı? TYT puanı ile hangi bölüm tercih edilir? Gibi soruların cevabını vermek üzere sizlerle bu yazımızı paylaşıyoruz.

TYT ile aklınıza gelen her soruyu bu makalede inceleyebilir, TYT puanı hangi bölümler tercih edilebilir ve TYT puanı ile  alan bölümlerin listesini bulabilirsiniz.

TYT ile 4 Yıllık Bölümlere Gidilir mi?

TYT puanı ile 4 yıllık lisans programlarına yerleşemezsiniz. 4 Yıllık lisans bölümleri için TYT sınavından sonra AYT veya YDT sınavlarına girmeniz gerekir.

TYT Puanı İle Hangi Bölümlere Gidilir?

TYT puanı önlisans programlarından olan 2 yıllık bölümlere giriş yapabilirsiniz. Ayrıca yetenek sınavı ile giriş yapılan bölümlere de gidebilirsiniz.

TYT Baraj Geçmek İçin Kaç Puan Almak Gerekir?

TYT sınavında barajı geçmek için 150 puanı geçmeniz yeterli olacaktır. Bu puan da yaklaşık olarak 120 sorudan 15-20 net civarına denk gelmektedir.

TYT İLE ALAN BÖLÜMLER

 

TYT ile alan bölümler hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan diğer yazılara da göz atmayı unutmayınız. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.universitehayali.com